Rozplétač pružin pro ruční pracoviště

 

  

 

  • Odděluje pružiny a uvolňuje je pro ruční odebrání
  • Jednoduchá instalace, použití i servis
  • Cenově efektivní řešení

Rozplétače pružin jsou snadno použitelné nástroje, které eliminují pracné manuální rozpletení a oddělení široké škály vinutých pružin a podobných součástí. Jsou navrženy tak, aby mohly být umístěny přímo na pracovním stole a nevyžadují žádné speciální školení.

 

Efektivní technika oddělování

 

Pružiny se vloží do rozplétače, kde dochází k jejich rozročení pomocí centrifúgy.  Pružiny se postupně oddělují a jsou po jedné uvolňovány do výstupu. Jeden rozplétač může pracovat s několika různými typy pružin.

  

BIG

Velký rozplétač je řízen frekvenčním měničem. Nastavením velikosti výstupního otvoru lze snadno měnit výstupní rychlost. U nejběžnějších typů pružin lze dosáhnout vysokého výkonu, přibližně 1500 dílů za minutu.

Pružina:
Průměr: 5-25mm
Délka: <50 mm

 

MINI

COLOMBI Mini je univerzální a výkonný rozplétač pokrývající širokou škálu pružin. Je tichý, jednoduchý na ovládání a zvládne podávat většinu typů pružin. Dosahuje rychlosti až 1500 dílů za minutu.

Pružina:
Průměr: 2-12 mm
Délka: <35 mm

 

MIKRO

Micro je nejmenší z rozplétačů. Ke své činnosti využívá stlačený vzduch  a je vhodný pro velmi malé pružiny. Po stisku  dojde k rozpletení a dopravení několik kusů pružinek na sběrnou misku.

Pružina:
Průměr: <2 mm
Délka: <6.5 mm

 

 

 

 

 

Automatický podavač pružin

 

 

Speedfeeder je pneumaticky ovládaný oddělovač pružin navržený pro automatickou práci na výrobní lince nebo obsluhující stanici pro ruční montáž. Pružiny mohou být dodávány do montážního místa při daném signálu. Podavač Speedfeeder je dodáván s řízením PLC, které umožňuje použití více výstupů, čidel a dalších možností dodání. Volitelně lze použít 1-4 výstupy. Výkon závisí na tvaru pružin, ale pro oddělení a podávání jsou nejvhodnější válcové pružiny s uzavřenými konci.