Rozplétač pružin pro ruční pracoviště

 

  

 

  • Odděluje pružiny a uvolňuje je pro ruční odebrání
  • Jednoduchá instalace, použití i servis
  • Cenově efektivní řešení

Rozplétače pružin jsou snadno použitelné nástroje, které eliminují pracné manuální rozpletení a oddělení široké škály vinutých pružin a podobných součástí. Jsou navrženy tak, aby mohly být umístěny přímo na pracovním stole a nevyžadují žádné speciální školení.

 

Efektivní technika oddělování

 

Pružiny se vloží do rozplétače, kde dochází k jejich rozročení pomocí centrifúgy.  Pružiny se postupně oddělují a jsou po jedné uvolňovány do výstupu. Jeden rozplétač může pracovat s několika různými typy pružin.

  

BIG

Velký rozplétač je řízen frekvenčním měničem. Nastavením velikosti výstupního otvoru lze snadno měnit výstupní rychlost. U nejběžnějších typů pružin lze dosáhnout vysokého výkonu, přibližně 1500 dílů za minutu.

Pružina:
Průměr: 5-25mm
Délka: <50 mm

 

MINI

COLOMBI Mini je univerzální a výkonný rozplétač pokrývající širokou škálu pružin. Je tichý, jednoduchý na ovládání a zvládne podávat většinu typů pružin. Dosahuje rychlosti až 1500 dílů za minutu.

Pružina:
Průměr: 2-12 mm
Délka: <35 mm

 

MIKRO

Micro je nejmenší z rozplétačů. Ke své činnosti využívá stlačený vzduch  a je vhodný pro velmi malé pružiny. Po stisku  dojde k rozpletení a dopravení několik kusů pružinek na sběrnou misku.

Pružina:
Průměr: <2 mm
Délka: <6.5 mm