STUDENTI SE V IQLANDIA DOZVÍ, JAKÉ MOŽNOSTI NABÍZÍ ROBOTIKA

Stručně:

Vědecké centrum iQLANDIA posledních deset let úspěšně popularizuje vědu mezi mladými lidmi v liberci v české republice. Vědci se při budování své interaktivní výstavy robotů obrátili na společnost Universal Robots. Na výstavě se mohou studenti na vlastní kůži seznámit s tím, jak jednoduché je programování robota UR, a vyvrátit představu, že roboti jsou nebezpeční a komplikovaní.

Problém:
Odborníci a experti z vědeckého centra iQLANDIA chtěli vystavit moderního robota, aby návštěvníkům ukázali, jak velký pokrok robotická technika v poslední době učinila. Výstava by měla být schopna ukázat, že moderní roboti jsou pro uživatele jednodušší, snadno se ovládají a nepředstavují pro své okolí nebezpečí, protože vědecké centrum navštěvují žáci základních a středních škol z celé České republiky.

Řešení:
iQLANDIA si vybrala výstavu robotů Robot Run s robotem UR5. Robot Run je interaktivní robotická hra, v které mohou uživatelé ovládat robota v prostředí labyrintové konstrukce. Hra osvětluje a předvádí přesnost robotického ramene, snadnost jeho programování a široké spektrum aplikací, které může robot vykonávat. 

Řešení bylo založeno na robotickém ramenu UR5 od Universal Robots. To zaručuje bezpečný, flexibilní provoz bez potřeby ohrazení a umožňuje otáčení o 360 stupňů – dokonalé pro požadavky interaktivní hry.

Výstava se stala ve vědeckém centru velmi populární atrakcí a získává si každý rok srdce a ducha více než 50 000 mladých návštěvníků.

 

 

 

 

 

Celý článek najdete ZDE.