Vakuová technika a stavebnice přípravků

Vakuové produkty zahrnují mnoho typů a tvarů přísavek, šroubení, ejektory, vývěvy pro podtlakové aplikace a další příslušenství. Přísavky jsou vyráběny ve třech tvrdostech 30, 45, 60 Shore a v mnoha tvarech pro různé použití, mezi typické aplikace využívající těchto přísavek patří například stohování plochých tabulí, poradí si také s plochými, nerovnými, porézními či mastnými povrchy. V nabídce je také EcoCup – elektricky ovládaná přísavka pracující bez tlakového vzduchu.

Efektory a
stavebnice přípravků
Přísavky a
vakuová technika

 

DESTACO vyrábí čtyři typy modulových stavebnic přípravků:

Round Tooling je jednoduchá a velmi levná stavebnice, která umožňuje rychlou tvorbu trubkových efektorů pro roboty a manipulátory. Nosné trubky o ø 60, 40 a 25 mm i všechny spojovací komponenty jsou vyrobeny z Al slitiny, takže i sestavy rozsáhlých efektorů jsou dostatečně lehké. Sestavy je možné tvořit i bez předchozí CAD přípravy, jen na základě vzorku dílu, což výrazně přispívá k minimalizaci nákladů při použití tohoto řešení. Navíc je velmi snadné tyto efektory upravovat, nastavovat, doplňovat a rozšiřovat.

Lightweight Tooling je moderní stavebnice efektoru a různých provozních přípravku. Aby se především v robotických aplikacích co nejvíce redukovala hmotnost nástroje a jeho setrvačné hmoty, vyniká tento systém mimořádně lehkou konstrukcí všech svých komponent. Nosné trubky mají ø 40 mm, ramena ø 25 mm a stejně jako všechny ostatní díly jsou vyrobeny z pevné slitiny hliníku 7075-T6. Celá stavebnice je velmi jednoduchá a přehledná, počet potřebných komponent byl co nejvíce omezen. Efektory lze zakončit přísavkami, uchopovači DE-STA-CO i ostatních výrobců. Stavebnice Lightweigt Tooling má certifikaci pro použití v automobilkách, např. VW, BMW a jiných.

Bodybuilder je stavebnicový systém založený na osmistěnných hliníkových profilech o velikosti 90, 60, 45 a 30 mm a rozsáhlé databázi držáku, nosníku, přechodových svorek, robotických přírub a dalších prvků, pomocí nichž je možné sestavit jak komplexní efektory, tak i různé polohovací přípravky, odkládací stojany apod. Pro uchopování dílu jsou připraveny adaptéry pro uchopovače, upínky, přísavky, tool-changery a další funkční prvky.

SpiderGrip je modulární, přehledný a velmi přesný systém stavebních prvků. Pro spojení prvku se používá patentovaný způsob, kombinující jednoznačné polohování křížovými pery s pevným stažením kuželovými objímkami, takže sestavy mají geometrickou přesnost a značnou tuhost. SpiderGrip stavebnice se výborně hodí jak pro konstrukci efektoru, tak složitých polohovacích a upínacích přípravků. Všechny díly stavebnice jsou jednoduše rozebíratelné a lze je použít opakovaně pro různé další projekty.

 

 

 

EXACTEC WEB TOUR: